Witamy na stronie Warsztatów Naukowych "DNA - Encyklopedia Życia".

Warsztaty "DNA-encyklopedia życia" są organizowane wspólnie przez studentów wrocławskich uczelni wyższych. Od listopada 2008 roku trwają przygotowywania pierwszej tego typu imprezy popularnonaukowej na Dolnym Śląsku. Patronat honorowy Prezydenta Miasta Wrocławia, wsparcie Rektorów Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, zaangażowanie naszych profesorów, doktorów i opiekunów naukowych a przede wszystkim inicjatywa wrocławskich studentów biotechnologii zaowocuje 4 kwietnia 2009 roku możliwością poznania atmosfery pracy w laboratorium, dowiedzenia się, które produkty żywnościowe obecne codziennie w naszych domach są efektem procesów biotechnologicznych oraz uzyskaniem odpowiedzi na pytanie dlaczego DNA jest nazywane encyklopedią życia? Tego dnia nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców i gości spacerujących po wrocławskim rynku - Rynek zamieni się w aleję biotechnologów, gdzie szereg tematycznych stoisk będzie oferować możliwość nie tylko obejrzenia eksperymentów, jakie na co dzień mają miejsce w laboratoriach, ale i możliwość udziału w tych doświadczeniach. Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Zostanie również poruszony problem GMO - czym ono jest? Jakie niesie ze sobą korzyści a jakie zagrożenia? Na te i inne pytanie będą odpowiadać nasi młodzi wrocławscy naukowcy przy poszczególnych stoiskach, prelegenci panelu wykładowego oraz studenci Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. To niepowtarzalna okazja, aby oswoić tę fascynującą, ale wciąż mało poznaną gałąź nauki - dowiedzieć się o jej praktycznych zastosowaniach, powiązaniach z innymi dziedzinami wiedzy oraz problemach natury etycznej i administracyjnej, przed którymi jest stawiana. Razem z warsztatami "DNA-encyklopedia życia" na wrocławskim Rynku odbędzie się ogólnopolska impreza "MOTOSERCE", której celem jest zbiórka krwi dla dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem akcji są kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Ponad dwa tysiące osób będzie pracowało nad pozyskaniem jak największej ilości chętnych do oddania krwi. Podczas pokazów motocykli, spotkań ze sławami radia i telewizji, koncertów, występów zespołów dziecięcych, pokazów Strongmen'ów, konkursów dla najmłodszych, na scenie odbędzie się również pokaz "Biotechnolodzy tańczą".

4 kwietnia 2009 roku koniecznie zapraszamy do Wrocławia!

Koło Naukowe Studentów Biotechnologii "Bio-Top"
Politechnika Wrocławska

Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów Uniwersytet Przyrodniczy

Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów "Przybysz"