Aktualności

W dniach 3-4 kwietnia Lublin staje się miejscem, gdzie będzie można zerknąć przez "mędrca szkiełko" i ujrzeć życie "w proszku, w każdej gwiazd iskierce". Rozpoczyna się bowiem II edycja Warsztatów DNA - Encyklopedia Życia. Po raz pierwszy w Lublinie!

Lubelskie uczelnie wyższe (Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny) skonsolidowały swoje siły i przygotowały program, który zaspokoi ciekawość nie tylko osób interesujących się tematem, ale przede wszystkim w przystępny i jasny sposób przybliży zagadnienia biotechnologii tym, którzy zetkną się z tą dziedziną po raz pierwszy. W programie: szereg wykładów poświęconych najciekawszym zastosowaniom biotechnologii, pokazy metod jakimi posługuje się współczesna nauka i eksperymenty z aktywnym udziałem uczestników oraz debata na temat zapłodnienia in vitro.

Sięgając po mleko zastanawiasz się co znaczy skrót UHT?
Nie wiesz czym różni się prebiotyk od probiotyku?
Nie pijasz piwa, w którym jest osad, bo masz wrażenie, że jest zepsute?
Wyłączasz uwagę, kiedy słyszysz "Badania DNA wykazały..."?
Chcesz zobaczyć co mieszka w twoim ulubionym jogurcie?
Wyizolować swoje DNA?
A może po prostu masz ochotę miło i aktywnie spędzić weekend?

Zapraszamy na Warsztaty!

Więcej informacji u Koordynatorów Lubelskich Warsztatów "DNA - Encyklopedia Życia"
Joanna Pryzowicz - nr kontaktowy 516045509
Mateusz Koryciński - nr kontaktowy 509549142